PIOTR TOMCZYK

Piotr to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w firmach przemysłowych.  Specjalizuje się w reorganizacji i optymalizacji dużych  przedsiębiorstw.

Studia wyższe ukończył z tytułem inżyniera mechanika na UWM. Następnie obronił tytuł magistra ekonomii i zarządzania na Politechnice Gdańskiej. Swoją karierę zawodową rozpoczął u światowego lidera jakości w produkcji opon – firmie Michelin, gdzie przez 9 lat zdobywał doświadczenie menadżerskie i znajomość branży Automotive. We wzorcowej europejskiej fabryce wytwarzającej w Olsztynie formy do opon kolejno odpowiadał za: inżynierię przemysłową, projekty rozbudowy fabryki, wdrożenie programu Lean: ,,Michelin Manufactorig Way’’ by następnie objąć odpowiedzialność za całość działalności produkcyjnej. Poznane w koncernie Michelin standardy, najlepsze praktyki, zarządzanie jakością wdrażał następnie przez kolejne 3 lata pracy we francuskim koncernie Visotec produkującym oznakowanie zewnętrzne. Odpowiadał tam za polską, produkcyjną cześć działalności firmy. Efektem jego pracy był znaczący skok efektywności przemysłowej.

Bezpośrednio przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu w Odlewni Kutno Piotr przez 8 lat był Dyrektorem należącej do francuskiej firmy Safilin największej europejskiej fabryki przędzy lnianej. W ramach pracy dla tego światowego lidera jakości i innowacyjności w swojej branży Piotr może pochwalić się sukcesami takimi jak znacząca poprawa efektywności fabryki i jakości wyrobów, poprawą marżowości oraz rozwojem nowych innowacyjnych wyrobów, w tym  produktów adresowanych dla branży kompozytów stosowanych w motoryzacji. Jako szef zawsze na pierwszym miejscu stawia rozwój ludzi, daje im przykład jak być sprawczą siłą pozytywnych zmian ukierunkowanych na efektywność, koszty i wynik finansowy firmy.

EnglishGerman